Zajazd Jurków - Wydarzenia
20-05-2011
II Festiwal Kulinarny Potraw z Dziczyzny

Już 18 czerwca zapraszamy na drugą edycję naszego festiwalu.

W pierwszym dniu nasi goście będą uczestniczyć w roli obserwatorów i smakoszy. Odbędzie się konkurs na najlepszą potrawę z dziczyzny, w którym udział wezmą uczniowie ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych z regionu. Następnie odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej zespołu HAGARD z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Na godziny wieczorne zaplanowana jest biesiada przy muzyce myśliwskiej i daniach z dziczyzny, których będzie można degustować przez cały czas trwania festiwalu.

Drugi dzień będzie bardziej aktywny i rodzinny. Rozpocznie się od Pokazu Mistrzów . Będzie to pokaz gotowania przygotowany przez kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskic h Kucharzy i Cukierników. Szcześliwcy z widowni, którzy będą stać najbliżej stanowiska, będą mieli okazję skosztować tego co przyrządzą mistrzowie. Następnie odbędą się konkursy dla dzieci, z wiedzy przyrodniczej oraz strzelecki. Dla najmłodszych będzie również przygotowany mini plac zabaw. O godzinie 17:00 rozpocznie się kulinarny show niespodzianka. Na czym będzie on polegał dowiedzą się tylko Ci, którzy do nas przyjadą. Mogę jedynie zdradzić, że będzie emocjonująco i że publiczność będzie brała aktywny udział. Na godziny wieczorne znowu zaplanowana jest biesiada przy muzyce myśliwskiej i daniach z dziczyzny.

Festiwal dla wielu ludzi będzie okazją do skosztowania dań z dziczyzny po raz pierwszy w życiu i po to właśnie jest organizowany, żeby przybliżyć ludziom kuchnię i zwyczaje łowieckie, które są bardzo mocno związane kulturowo i historycznie z ziemią, na której żyjemy.

Organizatorzy: Zajazd Zagłoba Jurków, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników w Krakowie.

Sponsorzy: Żywiec, Kanwil, Firma Roleski, Tymbark, Aviko, Iguana,

Patroni: Sz. P. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Sz. P. Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa.

Patroni medialni: Dziennik Polski, Radio ESKA, portal intermaks.pl, Czas Czchowa

Impreza odbywa się już po raz drugi. Jej celem jest rozwój świadomości Polaków w zakresie naszej wielowiekowej tradycji kulinarnej i łowieckiej.