Zajazd Jurków - O Zagłobie

Skąd znamy Zagłobę?

To jeden z najbarwniejszych literackich obrazów Polaka, biesiadnika, szlachcica, z całą gamą przywar i fantazją. Jego fortele, dzięki którym wyciąga z opresji siebie i swoich kompanów znają wszyscy od młodzieńczych lat. Tak samo jak jego umiłowanie do staropolskich trunków i wybornego jadła. Właśnie te dwie wartości – przyjaźń i smaczne jedzenie legły u podstaw powstania Zagłoby w Jurkowie. Teraz Twoja kolej, spróbuj naszej kuchni i zostań naszym przyjacielem.

Restauracja w podróży.

Jurków to nieduża wioska malowniczo położona w dolinie Dunajca. Wszystkim podróżnym znana z krzyżujących się dróg i charakterystycznego ronda, a także XVI wiecznego modrzewiowego kościółka. Właśnie tam przy trasie Kraków – Krynica znajduje się Zajazd Zagłoba - miejsce, które od lat wybierają podróżujący. Tradycyjne polskie dania przygotowane w oparciu o świeże i dojrzałe wiejskie produkty stają się stałym punktem podróży dla wielu odwiedzających Jurków i jego okolice.

Restauracja dla Twoich przyjaciół.

Zajazd Zagłoba to nie tylko ogólnodostępna restauracja, ale także wygodna i komfortowa sala, którą możesz zarezerwować i wraz ze swoimi przyjaciółmi spędzić w niej radosne i ważne dla Ciebie chwile takie jak urodziny, imieniny czy spotkania firmowe.

Zagłoba po godzinach.

Dużą wagę przywiązujemy do rozwoju naszej społeczności lokalnej. Nasze działania koncentrują się na ludziach młodych i aktywnych. Dlatego też wspieramy jednostkę OSP w Jurkowie, oraz naszą dumę – drużynę koszykarek Zeliny Jurków.